Podstawowym zadaniem czy może nawet istotą jest dostarczenie w przenośnej formie wydajności rodem z , a nawet niektórych (mniej zaawansowanych) . Z tego powodu są to chętnie kupowane przez specjalistów często podróżujących, rzadko pozostających w swoich biurach lub po prostu lubiących zabrać część pracy do domu.
Oprócz wydajnych podzespołów ważne są wysokiej jakości matryce, szczególnie dla profesjonalistów pracujących z grafiką. Warto też zwrócić uwagę na dobre wyposażenie w porty i możliwość ewentualnej rozbudowy.
Mocno obciążona mobilna workstacja nie zaoferuje co prawda kilku godzin pracy, jednak spokojnie pozwoli wprowadzić kilka ostatnich poprawek w projekcie podczas drogi do klienta, jak również umożliwi zaprezentowanie mu tego projektu w jego siedzibie.
W tym przedstawiamy mobilne stacje robocze, na które najczęściej decydują się firmy i instytucje robiące zakupy w . Każda z konstrukcji została wzbogacona o niewielki opis, prezentujemy także ich silne strony i wskazujemy na te elementy i cechy, które naszym zdaniem wymagają poprawek. W przypadku jakichkolwiek pytań jak zawsze zachęcamy do ze specjalistami kuzniewski.pl.
który kosztuje ponad 25 tysięcy złotych z całą pewnością nie jest sprzętem dla każdego. Wprawdzie cena może odstraszać, ale jeśli zdecydujemy się na zakup, w zamian zyskujemy rewelacyjny, wielozadaniowy sprzęt, który poradzi sobie nawet bardzo obciążającymi procesami. Matryca 4k UHD, karta graficzna RTX5000 i procesor Intel Core i9 10885H to konfiguracja dla naprawdę wymagających klientów, którzy oczekują bezkompromisowej wydajności
Sprzęt doskonale sprawdza się we wszystkich zadaniach związanych z projektowaniem graficznym – konfiguracja z matrycą 4K UHD i odwzorowaniem palety barw DCI-P3 na poziomie 100% jest idealnym rozwiązaniem dla klientów, którzy chcą pracować bezpośrednio na laptopie, bez konieczności podłączania zewnętrznego ekranu.
Mimo imponującej mocy sprzęt waży tylko 2,76 kg (co jak na tę konfigurację jest świetnym wynikiem), dzięki czemu zabieranie go za sobą nie będzie stanowiło problemu – z całą pewnością nie jest to „stacjonarny laptop” z toporną obudową.
Taki laptop z powodzeniem zastąpi tradycyjną stacjonarkę, a waga 3,2 kg wciąż pozwala spakować go w torbę i zabrać poza biuro. Niemałym zaskoczeniem są tutaj nad wyraz dobre głośniki, szkoda jednak, że nie można zainstalować modemu LTE. Na krawędzi notebooka znajdziemy co prawda miejsce na kartę SIM, jednak obecność modemu uzależniona jest od konfiguracji.
Mocne strony:
| Słabe strony:
|
wyposażony jest w wydajny CPU Intel i7 10875H oraz dwa szybkie dyski PCIe NVME o pojemności 2TB każdy. Na pokładzie znajdują się 64 GB pamięci RAM oraz dedykowany, profesjonalny układ graficzny NVIDIA Quadro RTX5000. nie zabrakło dwóch gniazd Thunderbolt 3 oraz wydajnej, 6-komorowej baterii.
Sprzęt waży 3,13 kg, a opisywana konfiguracja kosztuje na chwilę obecną niemalże 30 000 zł, więc mowa o najwyższej półce cenowej, jeżeli chodzi o mobilne stacje robocze . Jest to duży i bardzo wydajny sprzęt, który zadowoli każdego fachowca i świetnie poradzi sobie z pracą pod bardzo dużym obciążeniem.
Mocne strony:
| Słabe strony:
|
to najwydajniejsze stacje robocze Lenovo z matrycami o przekątnej 17,3. Za taką wydajność trzeba zapłacić niemałe pieniądze – omawiamy model kosztuje wprawdzie ponad 27 tysięcy złotych, jednak w zamian za to otrzymujemy niezwykle wydajny sprzęt, który sprawdzi się praktycznie w każdym zastosowaniu. Maszyna została wyposażona w ośmiordzeniowy procesor Intel Core i9 10885H, 32 GB RAM (z możliwością rozszerzenia do 128 GB) i kartę graficzną nVidia Quadro RTX 4000. Obraz wyświetlany jest na skalibrowanej fabrycznie matrycy o przekątnej 17,3 cala dostępnej w dwóch opcjach – matowy IPS Full HD (1920 x1080) z odwzorowaniem kolorów palety sRGB na poziomie około 100% oraz matowy IPS 4K UHD (3840 x 2160) z technologią Dolby Vision i HDR 400 i odwzorowaniem kolorów AdobeRGB na poziomie 100%.
Mocne strony:
| Słabe strony:
|
należy do nowej odsłony wydajnych mobilnych stacji roboczych z ekranem o przekątnej 15,6. Wyposażony jest w 8-rdzeniowy procesor Intel i7 10875H, 32 GB RAM (z możliwością rozszerzenia do 128 GB), szybki dysk SSD M.2 1 TB PCIe NVMe oraz możliwość dołożenia drugiego dysku NMe. Konfigurację wspiera profesjonalna karta graficzna nVidia Quadro RTX 4000. Waga sprzętu to 2,74 kg, co jak na przekątną ekranu 15,6 stanowi przeciętny wynik. Konfiguracja wyposażona jest w trzy złącza USB typu C, w tym dwa z obsługą Thunderbolt 3.
Mocne strony:
| Słabe strony:
|
Nasze zestawienie zamyka 15-calowy od HP, czyli najtańsza maszyna w naszym zestawieniu. Najtańsza, lecz nie tania. Konfiguracja posiada 3-letnią gwarancją door-to-door, z możliwością rozszerzenia jej do gwarancji on-site. Niestety, nie ma możliwości montażu modemu LTE, co jest sporym minusem sprzętu.
Procesor Intel Core i9 10885Hwspółpracuje tu z 32 GB RAM i układem nVidia Quadro RTX 4000. Ekran to IPS 4K UHD z odwzorowaniem palety barw DCI-P3 na poziomie 100%, a wśród złączy znajdziemy porty Thunderbolt. Konfiguracja wyposażona jest w SSD M.2 1 TB PCIe NVMe, z możliwością montażu drugiego dysku NVMe. Maszyna waży zaledwie 2,35kg, co czyni go najlżejszym ze wszystkich proponowanych w zestawieniu sprzętów.
Mocne strony:
| Słabe strony:
|
Więcej
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą
Artykuł pochodzi z serwisu .
Artykuł pochodzi z tej strony.