Firma należy do grona największych koncernów informatycznych na świecie – w jej portfolio nie mogło tym samym zabraknąć . Renomie rodziny zaufała chociażby NASA, która kilka lat temu ponad setki tych notebooków na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Poza tym oczywiście jest to jeden z najczęstszych wyborów specjalistów szukających solidnego komputera do pracy.
Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się laptopom tej serii i przygotować ranking poświęcony tylko im. Tym razem odsyłamy też nie do kategorii produktów, ale do konkretnych konfiguracji, wskazując na ich najmocniejsze atuty.
Jak zawsze zachęcamy też do ze specjalistami kuzniewski.pl, jeżeli jakaś kwestia opisana w poniższym rankingu wymagałaby Państwa zdaniem doprecyzowania lub np. gdyby chcieli Państwo inaczej skonfigurować jeden z omawianych komputerów.
17 cali, mocna sześciordzeniowa „i-siódemka” oraz wydajny układ graficzny NVIDIA Quadro RTX 5000 – taki zestaw musi robić wrażenie. I choć do najmniejszych oraz najlżejszych nie należy, to jednak można mu to wybaczyć, bo nie taki był cel przyświecający inżynierom projektującym go.
i tak zaskakuje pod kątem mobilności, bo pozwala na zainstalowanie w swoim wnętrznu modemu LTE. Nie powinno nam też zabraknąć portów, szczególnie że czekają na nas dwa Thunderbolty.
Minusy? Ekran, choć naturalnie wykonany w technologii IPS, to jednak oferuje tylko rozdzielczość Full HD, a nie 4K, do której trochę jesteśmy już przyzwyczajeni w tej klasie sprzętu. Jest to jednak naprawdę drobny mankament, w biurze i tak podepniemy się pewnie pod zewnętrzny , a i wydłuży to też trochę czas działania na baterii.
Mocne strony:
| Słabe strony:
|
w przeciwieństwie do poprzednika przy 15-calowej przekątnej już na dzień dobry zaskakuje rozdzielczością 4K. Do tego również ma 32 GB RAM, a jego sercem jest jednostka Intel Xeon E 2186M, co na pewno przypadnie do gustu wymagającym specjalistom.
Magazyn na dane można rozbudować do aż trzech nośników, co zasługuje na osobną pochwałę. Niestety konfiguracji nie wzbogacimy o modem LTE – szkoda, gdyż całość waży nieco ponad 2,5 kg, zachącając do zabierania komputera ze sobą poza biuro.
Mocne strony:
| Słabe strony:
|
to propozycja konwertowalna, a więc także bardziej mobilna od poprzednich – sylwetka o grubości 2 cm oraz waga rzędu 2,2 kg to bardzo atrakcyjne wartości. Niestety na tym mobilność się kończy, tzn. nie mamy możliwości zainstalowania modemu LTE.
Pomimo tej drobnej niedogodności każdy użytkownik powinien docenić ultrawydajną jednostkę centralną Intel Core i9 9880H oraz wysokiej jakości ekran 4K UHD wykonany w technologii IPS. Prezentując klientowi wyniki pracy, trzeba jedynie wziąć poprawkę na to, że obsługa dotyku wyeliminowała matowe pokrycie panelu.
Mocne strony:
| Słabe strony:
|
to kolejna propozycja z wydajnym procesorem Intel Core i9, a do tego nie mniej imponującą pod kątem osiągów kartą graficzną NVIDIA Quadro RTX 3000. Jakby tego było mało, to pamięć RAM notebooka można rozbudować do niebagatelnych 128 GB.
Tak jak ZBook z miejsca drugiego opisywany model oferuje trzy miejsca na dysk, ale w przeciwieństwie do niego pozwala na dołożenie modemu LTE, za co należy mu się spory plus. Niemałym zaskoczeniem jest czas pracy na baterii sięgający 15 h według zapewnień producenta.
Mocne strony:
| Słabe strony:
|
Ranking zamyka , który jako jedyny w tym zestawieniu kosztuje poniżej 10 tysięcy złotych, a więc też niemało, lecz mniej od poprzedników. Podobnie jednak jak oni mamy tu do czynienia z 3-letnią gwarancją door-to-door i dwoma Thunderboltami, co jak najbardziej doceniamy.
15,6 cala oznacza w tym wypadku wagę poniżej 2 kg i matową matrycę Full HD. Procesor Core i7 9750H wspiera w działaniu 16 GB RAM DDR4 i karta NVIDIA Quadro P1000. Niestety pamięć rozbudujemy tylko do 32 GB, a magazyn na dane obejmuje tylko jeden dysk. Jeżeli jednak nie planujemy szczególnie rozbudowywać konfiguracji, to model o oznaczeniu 6TW41EA na pewno nigdy nas nie zawiedzie.
Mocne strony:
| Słabe strony:
|
Więcej
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą
Artykuł pochodzi z serwisu .
Artykuł pochodzi z tej strony.